SAMOCHODEM
Włocławek zlokalizowany jest w centralnej Polsce nad Wisłą, w odległości 165 km od Warszawy (2,1 h), 55 km od Torunia (50 min), 102 km od Bydgoszczy (1,2 h). Samochodem do miasta dojedziesz autostradą A1 (węzeł z Autostradą A2 w Strykowie - Łódź-Północ, znajduje się w odległości 100 km) lub drogami krajowymi: nr 62, 67 i 91.
Podróżując autostradą A1, do Włocławka możesz dotrzeć przez jeden z trzech węzłów autostradowych:
- Kowal (ok. 20 km od centrum Włocławka)
- Włocławek Zachód (ok. 9 km od centrum Włocławka)
- Włocławek Północ (ok. 14 km od centrum Włocławka)
POCIĄGIEM LUB AUTOBUSEM
Dzięki dogodnej lokalizacji, Włocławek znajduje się na trasie bezpośrednich połączeń kolejowych przede wszystkim z Warszawy, Trójmiasta oraz wschodnich i południowych regionów Polski. Pełny rozkład jazdy pociągów można sprawdzić na stronie PKP.
Informacja
- Infolinia POLREGIO: +
Ogólnopolska Infolinia PKP 19 757
Dyżurny ruchu K-PTS
Hoper ( Infolinia płatna Cena za min. 2,58 zł z VAT)
Sindbad , , (linie na wschód)
(opłata wg taryfy operatora)
Przed Dworcem znajduję się postój taxi.
Autobusy linii krajowych i regionalnych korzystają z Centrum Przesiadkowego, funkcjonującego tuż przy dworcu PKP.
Aktualne rozkłady jazdy przewoźników korzystających z CP można znaleźć tutaj:
wiem.wloclawek.eu/aktualnosc-1113-rozklady_jazdy_autobusow_centrum.html
Informacja:
- Infolinia Kujawsko-Pomorskiego Transportu Samochodowego: (w godzinach .00)
- Infolinia Flixbus:
Dworzec zlokalizowany jest w Śródmieściu. Stąd zaledwie kilka minut dzieli Cię od najważniejszych atrakcji miasta.
Na parterze znajduje się wydzielona strefa dla podróżnych z dwiema poczekalniami, toaletami i pokojem dla opiekuna z dzieckiem. Po dwóch stronach holu są pomieszczenia przeznaczone na kasy biletowe – w części południowej dla przewoźników kolejowych, a w części północnej dla operatorów komunikacji miejskiej oraz regionalnych połączeń autobusowych. Na parterze funkcjonują lokale komercyjne. W części budynku na piętrze funkcjonuje Wydział Komunikacji Urzędu Miasta Włocławek.
Obiekt jest w pełni dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami – przy głównych wejściach do budynku powstały pochylnie, a wewnątrz obiektu są dwie windy, prowadzące z poziomu -1 na parter w części południowej oraz z parteru na piętro w części północnej. Do potrzeb osób z niepełnosprawnościami dostosowane są kasy biletowe, a także toalety. W budynku pojawiły się również udogodnienia dla osób niewidomych i niedowidzących w postaci ścieżek prowadzących czy dotykowych map i oznaczeń.